Заземлення

Фахівці "ТЕН Монтаж" виконають для Вас проектування і монтаж оптимальної системи заземлення.

В Україні вимоги до пристрою " ЗАЗЕМЛЕННЯ " регламентується ПУЕ (Правил улаштування електроустановок).

В сучасний час в кожному будинку не залежно від того, що за спорудження в ньому є електрика і пристрої споживають його, люди намагаються користуватися всіма благами цивілізації. Всі прилади, будь то бойлер або котел, фен або пральна машина, працюють на електриці і переробляють його в корисну для нас з вами корисну енергію.

                    

Заземлення будинку, а точніше сказати заземлення електрообладнання, в першу чергу потрібно для того, щоб убезпечити себе і своїх близьких від ураження електричним струмом, а потім тільки для точної і правильної роботи електрообладнання.

                        

Заземлення в будинку або заземлення будинку, може бути влаштовано двома основними способами:

  • Штучне заземлення
  • Природне заземлення

Для зняття напруги з пристроїв корпус якого випадково або через аварійної обстановки потрапив під напругу всередині нових приладів передбачений третій проводок «жовто-зеленого» кольору. Цей провід і є заземлюючий провідник. Цей провідник знімає напругу з пристрою, і передає на заземлюючий контакт «Євро Розетки», тобто як ми бачимо, виробники заздалегідь передбачають, що варіант потрапляння напруги на корпус можливий, а ось що буде далі з цим напругою - це вже наші з Вами проблеми. Для цього нам і потрібна зробити заземлення в будинку, особливо якщо це старі будинки, в яких не передбачалося заземлення.

Для штучного заземлення нам буде потрібно:

  • одножильний провід з мінімальним перетином 6мм.кв .;
  • ГЗШ - головна заземлювальна шина, ну або можна приварити болт в щитку, на який потім накрутимо все заземлюючі контакти від Ваших «Євро розеток»;
  • Заземлювачі - металеві вироби, які закопуються в землю будь-якими доступними методами або способами, це може побут, що завгодно смуга, прутки, штирі, рейки, куточок і т.д.

Що ж з цим всім роблять?

Дивимося, де знаходиться Ваш щиток або пристрій, який повинен бути заземлений, якщо він / вона на вулиці це ідеальний варіант, в іншому випадку буде потрібно зробити отвір в стіні таке, щоб в нього міг пройти провідник. Цей провідник повинен об'єднати те саме металевий виріб - заземлюючих пристроїв (смугу, куточок або глибинний заземлювач) з болтом (пам'ятаєте, ми запропонували замість ГЗШ). Куточки або заземлювачі закопуємо в траншею або яму на глибину приблизно 0,5-0,7метра, попередньо об'єднавши всі куточки і заземлювачі між собою і підключити до них провід. Виходить, що наш щиток безпосередньо підключений до «землі», але нам цього мало. Тепер доведеться замінити всі розетки або розетку, а так само по можливості замінити стару двох-жильну проводку на трьох-жильну або прокласти окремий одножильний проводок до кожної розетки і підключити від ГЗШ на «заземлення» контакт «Євро розетки» - ось майже і все.